Tienduizenden betogen tegen internetverdrag ACTA

  zaterdag 11 februari 2012 | 19:25 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 11 februari 2012 | 20:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Protesten in Zweden tegen het verdrag ACTA. Foto: EPA

Protesten in Zweden tegen het verdrag ACTA. Foto: EPA

BERLIJN - Tienduizenden Europeanen hebben zaterdag betoogd tegen ACTA, een nieuw internationaal verdrag dat piraterij en handel in namaakprodukten op internet moet voorkomen. Tegenstanders vrezen voor een beperking van de vrijheid van het wereldwijde netwerk.

De grootste betogingen waren in Duitsland: in München gingen 17.000 mensen de straat op, in Berlijn 10.000. Ook in Parijs, Wenen, Boedapest, Boekarest en Sofia was er protest. In Nederland waren er kleine betogingen in Amsterdam en Rotterdam.

ACTA is een verdrag tussen de 27 EU-staten en 10 andere landen, waaronder de VS, Canada en Japan. Protest tegen de overeenkomst heeft ertoe geleid dat het ratificatieproces in een aantal landen, waaronder Duitsland, is stopgezet.

De VS zijn de drijvende kracht achter ACTA, op instigatie van de film- en muziekindustrie die zegt veel verlies te lijden door illegaal downloaden.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk