China treurt om Kim Jong-il

  maandag 19 december 2011 | 08:44 | Laatst bijgewerkt op: maandag 19 december 2011 | 08:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

PEKING - China heeft maandag Noord-Korea "oprechte deelneming" betuigd om de dood van leider Kim Jong-il. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken stelde dat het nieuws China verdriet deed.

De woordvoerder noemde Kim Jong-il een "groot leider" die "belangrijke bijdragen" heeft geleverd aan de relatie met China. "We zijn ervan overtuigd dat het Noord-Koreaanse volk zijn leed kan omzetten in kracht om zich als één te verenigen." Ook zei de woordvoerder dat China Noord-Korea zal blijven steunen.

China is een buurland van Noord-Korea en een van de weinige bondgenoten van het regime. Volgens experts is de Volksrepubliek angstig voor de opvolging door Kim Jong-un. Ze vragen zich af of hij wel lang genoeg is voorbereid om de overheid en het leger in bedwang te houden.

Ook vreest Peking een mogelijke stroom vluchtelingen. Veel Noord-Koreanen die het land ontvluchten doen dat te voet en steken de grens met China over.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk