Poetins knokploeg Nasji staat altijd paraat

Auteur: door onze correspondent Olaf Koens |   donderdag 08 december 2011 | 06:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Demonstranten in Moskou demonstreren tegen de verkiezingsfraude van Poetins partij Verenigd Rusland, 5 december 2011. Op de poster: 'Geef de mensen hun stem terug.' Foto: EPA

Demonstranten in Moskou demonstreren tegen de verkiezingsfraude van Poetins partij Verenigd Rusland, 5 december 2011. Op de poster: 'Geef de mensen hun stem terug.' Foto: EPA

MOSKOU - "Voor wie wij werken? Wat denk je zelf? Je ziet toch onze groene hesjes? Wij werken voor Megafon!" De groep jonge, boze mannen lacht wanneer de zoveelste journalist probeert te achterhalen wie ze zijn.

Megafon is een Russisch telecombedrijf dat groen als bedrijfskleur heeft en in het hele land simkaarten verkoopt. Maar deze mannen weten niets van mobiele telefonie. Ze zijn de mobiele knokploeg van Nasji ('De Onzen') en mogen voor het eerst in lange tijd weer in actie komen.

Fanclub
De Poetin-fanclub is in 2005 in het leven geroepen. Grote groepen laag opgeleide jongeren uit de provincie moesten een einde kunnen maken aan eventuele straatprotesten.

Het Kremlin heeft lessen geleerd uit de revoluties waarbij grote groepen jongeren in de buurlanden autoritaire regimes op de knieën kregen.

Jeugdbeweging
Nasji heeft zich langzaam omgevormd tot een grote jeugdbeweging. Ze organiseren zomerkampen, rijden opblaasbare tanks naar Europese ambassades en protesteren soms maandenlang voor de deur van oppositiepolitici.

'Ik geloof in Medvedev'
Volgens de organisatie zijn op dit moment 15.000 van hun leden op de been in Moskou. "Ik ben hier gekomen omdat ik, ja – hoe zeg je dat – ik gewoon geloof in de verkiezingen. Ik geloof in president Medvedev en ik wil niet dat deze Amerikaanse provocateurs ons land overnemen", zegt Nadja, een 19-jarige activiste uit de provinciestad Toela.
Ze staat uren op het plein in een wit hesje met het portret van Medvedev en joelt wanneer de demonstranten hardhandig worden opgepakt. Ze slaapt in een gymzaal en zweert dat ze niet betaald krijgt om op het plein te staan.
Andere jongeren bevestigen dat ze duizend roebel (24 euro) per dag krijgen.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.


  • 'Zieken laten geld liggen'
  • Nationale Hypotheek Garantie populair
  • Zo claim je schade bij stroomstoring


Artikel: Amnesty: 500 doden na stroomstoten politie VS.
Stelling: De taser moet ook in Nederland ingevoerd worden