Baby nijlganzen gered uit vrieskou

  woensdag 01 februari 2012 | 11:41 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 01 februari 2012 | 11:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: Harmen de Jong/GPD

Foto: Harmen de Jong/GPD

HOOGEZAND - De gans is niet heel geliefd de laatste tijd en mag zelfs worden vergast. Toch rukte in het Groningse Hoogezand dinsdagavond de brandweer uit om acht jonge nijlganzen te redden in de vrieskou.

De dieren zaten gevangen op een eiland in een park. De brandweer vreesde dat de vrieskou de gansjes fataal zou worden. De reddingsactie duurde ruim een uur. De dieren zijn ondergebracht in een opvangcentrum in Emmen.

De ganzen waren veel te vroeg geboren door de zachte temperaturen van de afgelopen maanden.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Nijlgans is exoot dus ongewenst in het kader van faunavervalsing.
Dat bepalen de dieren niet maar wij mensen en dit is een goede zaak.
Nog even en dan komen ze vrij in Brabant voor de jacht.
Dit is een heel agressief beest die hier niet thuis hoort.
Al deze beslissingen zijn democratisch genomen dus leg je er maar gewoon bij neer.
Groet Hunter.
hunter - 09-02-2012 | 19:32
@Philip, ga jij eerst eens leren kaartlezen. De Oostvaardersplassen liggen NIET in de Noordoostpolder, maar in Flevoland, tussen Lelystad en Almere. De Noordoostpolder ligt wel in Flevoland, maar ten noorden van Dronten. misschien kunnen ze in het voorjaar naar een kinderboerderij of zo.
me - 01-02-2012 | 22:58
jeroen@ Weet je misschien ook nog hoe die dierentuin aan die exoot kwam,.voordat die daar ontsnapt is uit die dierentuin ?Die exoot had toch denkelijk voorvaderen uit de vrije natuur !!!
Het komt in de natuur namelijk ook voor dat verschillende soorten muteren naar een nieuwe soort !!! Prima dat ze die beestjes hebben gered van de vrieskou !
Snowbal. - 01-02-2012 | 16:45
@ FeeX
"Ganzen zijn trekvogels."
Ja, dat weet jij, dat weet ik, maar die ganzen niet.

Verder vind ik wel dat ze gevangen moeten worden. Jonge ganzenborst is heerlijk mals.
Janvier - 01-02-2012 | 16:25
@FeeX Jij weet echt niet waar je over praat , de nijlgans is een exoot een aantal jaren geleden ontsnapt uit een dierentuin en sindsdien een ware plaag voor de inheemse soorten.
jeroen - 01-02-2012 | 15:19

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk