Meer ouderen online

  woensdag 28 december 2011 | 10:04 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 28 december 2011 | 13:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

DEN HAAG - Ouderen raken steeds meer gewend met het gebruik van internet. Zo’n 60 procent van de mensen tussen de 65 en 75 jaar was dit jaar regelmatig online. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 2005, zo becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek.

Nederlandse senioren behoren met ouderen uit Luxemburg en de Scandinavische landen tot de koplopers in de EU-landen.

Ze gebruiken het internet vooral voor het versturen of ontvangen van e-mails en het zoeken van informatie over goederen en diensten. Het totale internetgebruik is dit jaar gestegen naar ruim 90 procent. Zes jaar geleden was gemiddeld een op de acht mensen online. Van de Nederlanders tot 45 jaar gebruikt bijna iedereen het internet.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Sinds ik ziek ben, maar niet dom,achterlijk,of lijdend aan een slecht humeur, maar wel heel moeilijk langer dan een half uur mijn gehoor kan gebruiken, (luisteren naar anderen b.v. tussen het tinnitus gerinkel in!) is internet voor mij "The place to be"!
Ik heb werkelijk de hele wereld onder bereik. Ik studeer, doe therapie, regel bankzaken, lees kranten en boeken, lees de sites van politiek partijen en vbooral de vele onzin die je daarin ontdekt, doe info op over het zelf maken van een website. Heb bijzondere contacten op diverse fora die stimulerend werken op beoefenen van diverse hobby's.Wandel op de zondagmiddagen door musea over heel de wereld en kan zo de mooiste tentoonstellingen bezoeken!.Ik hoef niet door de regen, kan lekker in pyamaatje zolang het uitkomt.,Hoef niet mijn hele huis te verwarmen, want zit alleen in werkkamer die verwarmt hoeft te worden.Kortom, allerlei voordelen dus, eenzaamheid word verleden tijd.Juist voor eenlingen of mensen die meoilijk op andere manieren contact kunnen maken.Social contacten zijn op heel veel manieren mogelijk en niet meer afhankelijk of er iemand bij je op de bank zit...
mk - 28-12-2011 | 22:08
Alsof ze een keus hadden.
JHN - 28-12-2011 | 12:22
Ja klopt veel ouderen nu online , maar zal wel voor even zijn. Deze regering pluk iedeen kaal dus kunnen mensen hun internet niet meer betalen. VVD gaat ze zeker pakken. Samen met het CDA en PVV.
Hans - 28-12-2011 | 12:34
dat is helemaal niet vreemd
de sociale contacten zijn verdwenen
sinds het internet er is
wat moeten die ouderen anders
zitten verpauperen achter de geraniums

marieke
marieke - 28-12-2011 | 13:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.


  • 'Zieken laten geld liggen'
  • Nationale Hypotheek Garantie populair
  • Zo claim je schade bij stroomstoring


Artikel: PvdA: leden aan zet voor nieuwe leider.
Poll: Wie moet de nieuwe leider van de PvdA worden?