'BBC-ijsbeer’ Swimmer al in 2009 overleden

  dinsdag 13 december 2011 | 14:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Archieffoto van 17 maart 2009 van ijsbeer Huggies met haar twee jongen Walker (R) en Swimmer (L). Swimmer, een van de twee jonge ijsberen die een rol spelen in de BBC-documentaire Frozen Planet, is in 2009 overleden.  archieffoto ANP RICK NEDERSTIGT

Archieffoto van 17 maart 2009 van ijsbeer Huggies met haar twee jongen Walker (R) en Swimmer (L). Swimmer, een van de twee jonge ijsberen die een rol spelen in de BBC-documentaire Frozen Planet, is in 2009 overleden. archieffoto ANP RICK NEDERSTIGT

RHENEN – Swimmer, een van de twee jonge ijsberen die een rol spelen in de BBC-documentaire Frozen Planet, is in 2009 overleden. Dat gebeurde kort nadat de Britse cameraploeg de ijsbeertweeling en hun moeder wekenlang vanaf het kraambed had gevolgd.

Swimmer had een duidelijke groeiachterstand, maar zijn dood kwam onverwacht, zei Dirk-Jan van der Kolk, manager dierverzorging van Ouwehands Dierenpark in Rhenen dinsdag.

BBC

De ijsberen van Ouwehands zijn internationaal nieuws sinds de BBC toegaf dat sommige beelden van de gelauwerde natuurdocumentaire niet in het wild maar in de Nederlandse dierentuin zijn gemaakt.

Huggies

Swimmer en zijn broertje Walker werden eind 2008 geboren. De BBC had toen al camera's geďnstalleerd in het kraamhok van moeder Huggies. „Ze kwamen bij ons terecht omdat wij heel succesvol zijn met onze ijsberen. We hebben om het jaar jongen”, aldus Van der Kolk. Na Swimmer en Walker zijn Seti en Siku geboren uit Freedom en twee weken geleden kreeg Huggies weer drie jongen, waarvan er een kort na de geboorte overleed.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





Mannen horen niet thuis in de kinderopvang.