'Ze moeten er wel wat van opsteken'

Afbeelding

De aanleiding om deze kwestie aan de orde te stellen, was een discussie in de Oosterhoutse editie van BN DeStem, aangezwengeld door het nieuws dat het Cambreur College uit Dongen dit jaar met een groep leerlingen uit het tweetalige vwo een week naar New York is geweest. Zo ver gaan de vier door ons gebelde scholen uit West-Brabant niet.

Wel is het ook op de KSE in Etten-Leur, het Markland in Oudenbosch en Zevenbergen, het Jan Tinbergen in Roosendaal en het Roncalli in Bergen op Zoom al vele jaren praktijk dat de leerlingen minstens één keer in hun schoolcarrière een meerdaagse buitenlandse reis maken.



Londen, Parijs en Berlijn zijn de meest voorkomende bestemmingen, maar ook Rome, Barcelona, Madrid, Istanboel en Praag worden genoemd.



Het Roncalli heeft het soberste reisprogramma. "Dat is vooral vanwege de prijs", zeg conrector Marlies Nuijten. "Door het betaalbaar te houden, voorkomen we dat de schoolreizen alleen open staan voor een select groepje."



Alle vier de scholen benadrukken dat het educatieve aspect voorop staat. "Plezier maken mag, maar ze moeten er wel wat van opsteken", zeggen de scholen.



Bij het Jan Tinbergen is deelname verplicht, bij de andere drie door ons geraadpleegde scholen is dat niet zo. Daar hebben ze voor de thuisblijvers een apart programma. Dat is ook om tegemoet te komen aan ouders die de schoolreis te duur vinden.
© BN DeStem, op dit artikel rust copyright.


Home / Extra / Auto / 'Ze moeten er wel wat van opsteken'