Column: Multiculti en Marokkaanse meisjes

  vrijdag 26 augustus 2011 | 07:15 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 26 augustus 2011 | 17:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

BREDA - Uit een onderzoek van het blad J/M blijkt dat Nederlandse ouders een multiculturele-samenleving best vinden. Zo lang het maar niet te dichtbij komt. Lees hieronder de column van Paul Verlinden daarover.

Het is inderdaad zoals een oud-collega, tevens vader van vier mooie dochters, ooit tegen mij zei: "Tja Paul, als jouw zoons later een vriendin van buitenlandse origine krijgen, voelt dat toch anders dan als mijn dochters met een allochtone jongen thuiskomen." Hij zei het in iets andere bewoordingen, maar de strekking is duidelijk.

Menig ouder denkt er net zo over, blijkt uit onderzoek van het blad J/M.

Veel autochtonen, en zeker de goed opgeleiden, zijn hartstikke voor de multiculturele samenleving. Verdedigen die met hand en tand op feestjes, of in een column in de regionale krant. Maar vraag hen hoeveel allochtonen ze onder hun kennissen hebben of waar hun kinderen op school zitten, en dan blijkt het vooral een theoretisch verhaal. Ook op de basisschool van mijn zoons was amper een allochtoon te bekennen. En zag je een getint jochie, dan was ie meestal geadopteerd.


Marokkaantjes

Ondertussen bleef ik tegen mijn zoons vertellen dat er geen onderscheid gemaakt mag worden op basis van ras of afkomst. Maar toen werden ze wat ouder, gingen naar het zwembad... en door wie werden ze lastiggevallen? Marokkaantjes...
Dat is dan opeens de realiteit. Maar wel slechts een deel van de realiteit, blijf ik tegen mijn zoons zeggen. Ieder individu is anders en je kunt niet groepen mensen over één kam scheren. Het blijft niettemin een theoretisch verhaal. Want om nu zelf naar een wijk te verhuizen met een hoog allochtonengehalte... Ik wacht wel tot een van mijn zoons met een lief Marokkaans meisje thuiskomt.

Paul Verlinden
paul.verlinden@bndestem.nl



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
En?? Zijn de Marokaanse vaders blij met de Nederlandse schoonzoons??

Daar hoor IK namelijk erg weinig over hoe kan dat!!

Zijn die vaders allemaal tevreden met de multiculti????

Anders is het maar een eenzijdig onderzoek zoals zovele.
En wat hebben we daaraan in een multiculti samenleving TOCH!!
happy - 26-08-2011 | 20:18
Je kunt geen marokaans meisje trouwen zonder moslim te worden.
Immers het nageslacht mag alleen uit moslim"s bestaan.
Omgekeerd kan wel iedere marokaan mag een ned meid trouwen, dan is het nakomelingschap gegarandeerd.
schoonvader die moslim is, tot daar aan toe maar de broers zullen altijd de baas zijn over hun zuster.
Ik wens je zoon geen moslima toe, het is het begin van een hoop ellende, als vader dien je je kinderen te beschermen tegen misstappen.
karel1 - 26-08-2011 | 20:57

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Theo Bos had nooit de baan voor de weg moeten verruilen.