Allesbehalve verschrikkelijke sneeuwman

Auteur: door Lucas Boot |   vrijdag 03 februari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Skoda Yeti 1.4 TSI Ambition, met stevig onderstel en gigantisch glazen schuifdak.

De Skoda Yeti 1.4 TSI Ambition, met stevig onderstel en gigantisch glazen schuifdak.

Trefwoorden als stoer en een tikkie avontuurlijk associeerden we tot een paar jaar geleden niet met Skoda. En toen presenteerden de Tsjechen opeens de Yeti, na de Roomster het tweede onalledaagse model. In tijden van bittere kou haalden we zo'n verschrikkelijke sneeuwman uit zijn hol.

In dit geval de warme showroom van Skoda-dealer Arnold de Rijk in Roosendaal. Daar staat deze Yeti 1.4 TSI Ambition van amper een jaar oud. De showroomlucht is er net uit. De teller komt bovendien niet verder dan 15.000 kilometer. Hij oogt en voelt als een nieuw exemplaar, blijkt al na de eerste testkilometers.

De vorige eigenaar was destijds in de fortuinlijke positie om de Yeti van top tot teen aan te kleden. Boven ons hoofd een gigantisch glazen schuifdak bijvoorbeeld, dat tot aan de achterbank open zoemt. En ook parkeersensoren achter, Parrot-carkit voor handsfree bellen, navigatiesysteem, climate control en dikke, lichtmetalen wielen. Het grootste pluspunt is niet eens die uitrusting. Dat zijn eerder het weg- en stuurgedrag. Je zou het bij dit type auto misschien niet verwachten, maar hij stuurt opvallend scherp en direct. Het onderstel voelt daarbij goed stevig aan, waardoor de Yeti nauwelijks overhelt in bochten. We rijden er dan ook mee alsof het een hatchback of een sedan is.

Onder de kap van deze Yeti zit een 1.4 TSI-turbomotor met 122 pk. Goed voor een sprinttijd naar de 100 km/u in ruim elf seconden. Het lijkt echter sneller te gaan. Dat komt doordat het blok al vroeg bij de les is. De maximale trekkracht van 200 Nm staat al bij 1.500 toeren volledig tot de beschikking. De TSI is gekoppeld aan een handgeschakelde zesbak. Een heerlijk ding dat soepel en strak door het h-patroon schiet. De bak, en ook de motor, komen natuurlijk uit de koker van moederconcern Volkswagen. Kwaliteit dus.

De VWtouch is in de hele auto merkbaar. Van de ergonomie van het dashboard tot de typisch Duits harde stoelen. Er valt dus eigenlijk niets op de Yeti aan te merken zonder in smaakkwesties te vervallen. Want dan kunnen we stellen dat het interieur nogal behoudend is. Saai zelfs. Zwart, zwart en nog eens zwart. Gelukkig maken de stoere looks van de verschrikkelijke sneeuwman alles weer goed.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.