Don Vleesenbeek uit Bergen op Zoom is een avontuurlijke gozer. Wereldreis achter de rug, paar maanden in India gezeten. Nu probeert hij zijn draai weer te vinden in het rustige Bergen op Zoom.
De drang om de wereld te verkennen, blijft echter branden. Een campertje om er zo af en toe op uit te trekken, biedt uitkomst. Vleesenbeek speelde aanvankelijk met het idee om een oldtimer Land Rover tot mobiele hotelkamer om te bouwen, maar zag daar uiteindelijk van af. "Dat ding zoop!" Hij verkocht het bakbeest en ging op zoek naar een camperbusje. "Per toeval zag ik deze Volkswagen T2 uit 1978 online staan. Ik heb niet lang hoeven nadenken en ben gelijk gaan kijken."
De bus viel in de smaak en hij kocht 'm. "De vorige eigenaar was een echte hippie. Hij gunde mij en mijn vriendin ook het plezier van zo'n bus."
Vleesenbeek maakte zich op voor zijn eerste rit. "Toch best spannend. Ik kende die bus helemaal niet goed en bovendien is het een oldtimer. Je weet nooit of het allemaal goed gaat." Na nog geen half uur sturen, stond de brandstofmeter plots op nul. "Meteen die man gebeld. De meter was kapot, was hij vergeten te melden." Enigszins geschrokken wilde Vleesenbeek zijn weg vervolgen. "Kreeg ik de motor niet meer aan de praat. Weer bellen. Bleek dat het blok was verzopen omdat ik tijdens het starten te veel gas gaf." De trucjes van het oldtimerrijden moet je nou eenmaal onder de knie krijgen. "Maar dat heeft z'n charme."
Voor hem betekent de T2 - naast de romantiek van de kleine gebreken - ook vrijheid. "Weg kunnen wanneer je wilt." Dat de camper er niet puntgaaf bijstaat, deert Vleesenbeek dan ook niet. "Dat maakt me echt niet uit. Ik vind het gewoon een leuk ding. Uiteindelijk gaat het erom dat hij rijdt!"
Heeft u ook een bijzondere auto? Meld u dan nu aan via contact@buroboot.com. Don Vleesenbeek en zijn Volkswagen T2
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.




Sorteer reacties











