De kosten komen volledig voor de rekening van de overtreder, naast de door de rechter opgelegde boete. Het SWOV schat de kosten van het programma over vier jaar op acht miljoen euro, bij 5.000 overtreders.
Als die prognose klopt zouden de kosten van de boete, het inbouwen, het uitlezen en verwerken en het onderhoud tot 4 mille per veroordeling op kunnen lopen. Volgens mr. Buntsma zullen minder draagkrachtige overtreders dat niet kunnen betalen. "Zij zullen een rijontzegging en een hogere boete moeten accepteren terwijl overtreders met meer geld het slot in kunnen laten bouwen."
Buntsma heeft aangekondigd namens een betrapte cliënt die het niet kan betalen bij de rechter een alcoholslot met korting af te proberen te dwingen.
"Dat wachten we dan wel af", aldus Wuitte. "Deze wetgeving is ingevoerd om iedereen te beschermen. Dat slot wordt niet zomaar opgelegd, met de promillages waar het om gaat ontstaan levensgevaarlijke situaties."
Volgens woordvoerder Coen Sleddering van het CBR kunnen de kosten van het alcoholslot in vier jaar afbetaald worden.
"In dat geval kost het iets van 80 euro per maand kwijt om jezelf en de samenleving tegen herhaling te beschermen."
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties











