Finse schutter liet boodschap achter

  dinsdag 23 september 2008 | 21:39 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 23 september 2008 | 21:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
HELSINKI (ANP) - De 22-jarige schutter die dinsdagochtend tien leerlingen en zichzelf doodschoot in Finland, heeft een briefje achtergelaten.

,,We hebben een boodschap in zijn appartement gevonden, maar we brengen de inhoud nog niet naar buiten'', aldus het hoofd van het politieonderzoek Jari Neulanieme dinsdagavond.

De tekst kan verklaren waarom Matti Juhani Saari deze tragisch daad beging, zei Neulanieme. De hoofdmeester van de school Tapio Varmola zei geen idee te hebben waarom Saari de leerlingen doodschoot.

Negen van de slachtoffers in het Finse plaatsje Kauhajoki zijn aangetroffen in een klaslokaal, maakte Neulamieme bekend. Een andere is in een gang van de school gevonden en Saari zelf lag weer in een andere gang aan de andere kant van de onderwijsinstelling.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.





We zien Joan Franka zaterdag terug in finale Songfestival.