Leerlingen van De Groen van Prinsterenschool voetballen op het pleintje voor de school. Het schoolbestuur wil meer tijd om tot een beslissing te komen over de toekomst van de voor mishandeling veroordeelde directeur. foto Leo Adriaansen
De directeur van de reformatorische school kwam ruim een jaar geleden voor het eerst in opspraak. De onderwijsinspectie bestempelde de school toen als zeer zwak en ook het optreden van Duvekot werd fel bekritiseerd. Zo zouden veel ouders en leerlingen kritiek hebben op zijn manier van optreden.
'Leerlingen worden hardhandig aangepakt en gekleineerd', aldus de inspectie. Volgens het vernietigende rapport was er sprake van angst en sociale onveiligheid op de school in Scherpenisse.
Alsof dat allemaal nog niet genoeg was, werd de directeur eind oktober op non-actief gesteld toen bleek dat hij voor de rechter moest verschijnen vanwege een vermeende mishandeling van een leerling. Vorige week werd Duvekot daarvoor veroordeeld. Hij kreeg een voorwaardelijke werkstraf van dertig uur opgelegd. De rechter achtte bewezen dat de directeur de lastige leerling (hij is inmiddels van school af) bij de keel heeft gegrepen, hoewel Duvekot zelf zegt dat hij hem bij zijn trui heeft gepakt op een moment dat hij even zijn geduld verloor.
Alle ouders hebben inmiddels een brief ontvangen. Daarin stelt het schoolbestuur kennis te hebben genomen van de veroordeling. Het bestuur wil de rechterlijke uitspraak nader bestuderen en in gesprek gaan met Duvekot vóór een besluit wordt genomen over diens toekomst.
"We vertrouwen erop dat u ons de rust en ruimte gunt om dat op een zorgvuldige wijze te kunnen doen", schrijft het bestuur. De ouders worden tevens opgeroepen om 'meester Duvekot in hun gebeden aan de Heere op te dragen'.
Dat de ouders heel verschillend denken over het optreden van de directeur, bleek al uit het meest recente rapport van de onderwijsinspectie.
Die ondervroeg de ouders en constateerde dat veel van hen het schoolklimaat als gunstig bestempelden. Toch uitte een substantiële groep ouders anoniem forse kritiek op de gang van zaken.
De meeste moeders die gisteren bij de school te vinden waren, hielden zich op de vlakte. Een paar van hen gaven aan dat de directeur best terug mag komen. "We moeten dit nu achter ons laten. Het zou goed zijn als er weer wat rust komt op school." Een andere ouder ziet Duvekot liever niet meer terug. "Een man die is veroordeeld voor het mishandelen van een kind, kun je toch niet meer voor de klas zetten?", vroeg ze zich af. "Het is heus niet zo dat ik de man verfoei, maar zijn handelen keur ik af. Hoe vervelend een leerling ook is, je blijft met je handen van hem af. Bovendien is de sfeer op school volgens mijn kinderen veel beter sinds de directeur op non-actief is gezet."
Een paar jongens bevestigen dat. "Meester Duvekot is echt heel streng", klinkt het uit verschillende monden. "Hij was best vaak boos, dus het is leuker op school nu hij weg is." Of de geschorste directeur nog moet terugkomen? De leerlingen halen hun schouders op. "Nou, liever niet", zegt één van de jongens voorzichtig.


Sorteer reacties















