Playstation Vita wacht zwaar gevecht

Auteur: door Maarten Pennewaard |   dinsdag 21 februari 2012 | 08:02 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 21 februari 2012 | 08:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Playstation Vita. ;De Playstation Vita.

De Playstation Vita. ;De Playstation Vita.

Met een wereldwijde marketingcampagne van een slordige 50 miljoen euro lanceert Sony woensdag de Playstation Vita in Europa.

De 'grootste reclamecampagne ooit' geeft aan hoe groot de belangen zijn. Want de Vita, onbetwistbaar een wondertje van technisch vernuft, zal het moeilijk krijgen.

Op een feestelijke launchparty in De Fabrique in Maarssen onderstreepte topman Bart van de Giessen van Sony Computer Entertainment Benelux vorige week de kracht van Playstation als het op gamen aankomt: sinds de lancering van de Playstation in 1994 zijn er wereldwijd 390 miljoen spelcomputers en meer dan 3 miljard games verkocht. Duizelingwekkende getallen, maar anno 2012 ligt het speelveld er heel anders bij.

De Vita mikt namelijk op een publiek dat op dit moment de smartphone het allerbelangrijkste apparaat vindt in het leven. En daarna waarschijnlijk een tablet. Hoe moet die doelgroep (16-34 jaar) worden verleid om minstens 250 euro neer te tellen voor een apparaat dat primair gericht is op gaming, in een tijd van economische tegenwind?

Simpel, zegt marketingmanager Joost Snel: door het spelen op de Vita tot een onvergelijkbare ervaring te maken - en daarnaast allerlei sociale elementen toe te voegen. Een webbrowser en apps voor Facebook, Twitter en Skype maken van de Vita in feite een smartphone waarmee je alleen niet 'gewoon' kunt bellen.

Dat gamen, daarover hoeft Sony zich nog de minste zorgen te maken. Met een flinke hoeveelheid topgames (onder meer: Uncharted, Wipeout 2048, Little Deviants, Modnation Racers) bij de lancering en nog een heleboel onderweg is er op dat gebied voor elk wat wils. En met een dubbel aanraakscherm, bewegingssensoren, twee joysticks en een schitterend beeldscherm is er voor ontwikkelaars een heleboel mogelijk op de Vita.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Social Media