De vicepremier kondigde en passant aan dat Nederland er een traditie bij heeft: de Nationale App Prijs voor slimme toepassingen van overheidsdata wordt voortaan jaarlijks toegekend.
Bekende voorbeelden van apps die gebruik maken van overheidsdata, zijn Buienradar en Carspotter, maar er is volgens Verhagen nog veel meer mogelijk. "De overheid heeft een schat aan informatie voor gebruik in apps. Wij stellen die zoveel mogelijk gratis ter beschikking. Ik hoop dat provincies en gemeenten dit voorbeeld snel volgen."
De prijs van de jury bij de eerste app-wedstrijd ging naar Vistory. Deze app kan historische beelden oproepen bij bijvoorbeeld een stadswandeling. Het zilver ging naar een 'scholenzoeker' die mensen kan helpen bij het maken van een keuze in het aanbod van onderwijs.
Brons was er voor Sola, waarmee mensen kunnen zien of het plaatsen van een zonnepaneel op hun dak rendabel is.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Niet beschikbaar!


















