De bekendste variant op MS Office is OpenOffice van de gelijknamige fabrikant. De nieuwste versie OpenOffice.org 3 heeft veel weg van de 2003-versie van Microsoft Office. Volgens de Consumentenbond is OpenOffice desondanks het beste alternatief voor de nieuwe MS Office 10. Het programma krijgt met 7,4 een dikke voldoende.
Het tweede, eveneens gratis alternatief, is Google Docs. Dit programma is bij uitstek geschikt voor wie z'n documenten online wil maken en bewaren zodat ze ook door anderen kunnen worden bewerkt. De Consumentenbond geeft het wat trage en minder gebruiksvriendelijke Google Docs het cijfer 6,7.
Voor wie toch in de 'stal' van Microsoft wil blijven, is ook een gratis Office-versie beschikbaar. Maar die uitgeklede versie, Microsoft Office Starter, is alleen beschikbaar op nieuwe computers en niet los verkrijgbaar. Met een cijfer 7,2 komt deze gratis software op een tweede plaats.
www.microsoft.nl www.openoffice.org
www.docs.google.com
www.consumentenbond.nl


















