Google vrijwel zeker weg uit China

  zaterdag 13 maart 2010 | 13:47 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 maart 2010 | 14:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

SHANGHAI (ANP) - Internetbedrijf Google is er voor ,,99,9 procent'' zeker van dat het zich uit China zal terugtrekken. Besprekingen tussen Google en China over de toepassing van censuur op de grootste internetzoekmachine ter wereld zijn in een impasse beland, berichtte de Financial Times zaterdag.

Volgens de krant heeft Google gedetailleerde plannen klaarliggen om zijn zoekmachine in het communistische land te sluiten. De beslissing kan snel vallen, maar het bedrijf wil mogelijk nog wat tijd nemen om locale medewerkers te kunnen beschermen tegen represailles van de plaatselijke autoriteiten.

China waarschuwde Google vrijdag nog dat het bedrijf de Chinese wetten overtreedt zolang het censuur over de zoekmachine blijft afwijzen. Het internetbedrijf dreigde zich in januari al uit het land terug te trekken als het geen ongefilterde zoekmachine kan bieden. Het dreigement kwam nadat hackers hadden geprobeerd gmailaccounts van Chinese mensenrechtenactivisten te infiltreren.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Een 20 koppig monster op een paar geschikte plaatsen en je bent de komende 100 jaar van ze af.
Andre - 14-03-2010 | 16:45

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.