UBS boekt winst ondanks klantenverlies

  dinsdag 09 februari 2010 | 09:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZURICH (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar voor het eerst in ruim een jaar tijd winst geboekt. De bank zag door de ruzies over het Zwitserse bankgeheim echter aanzienlijk meer spaargeld verdwijnen dan verwacht.

UBS meldde dinsdag een nettowinst van 1,2 miljard Zwitserse frank (818 miljoen euro) over de laatste drie maanden van vorig jaar. De winst, die flink hoger uitviel dan analisten hadden verwacht, was vooral te danken aan bezuinigingen en belastingmeevallers. Over heel 2009 leed UBS een nettoverlies van 2,7 miljard frank (1,9 miljard euro). In 2008 verloor de grootste bank van Zwitserland nog 21,3 miljard frank (14,5 miljard euro).

Door de internationale ruzies over het Zwitserse bankgeheim zag UBS veel geld van de rekeningen verdwijnen. Per saldo namen de klanten 56,2 miljard frank (bijna 40 miljard euro) op. Het management van de bank sprak in een reactie de verwachting uit dat die ,,teleurstellende trend'' nog enige tijd zal aanhouden.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.