Felle kritiek op arbeidswet

Auteur: door Hans Gertsen |   donderdag 02 februari 2012 | 07:46 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 02 februari 2012 | 08:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEN HAAG - De nieuwe Wet werken naar vermogen (WWNV) stuit op zware kritiek.
Iedereen die kan werken, moet ook werken, is de boodschap van de wet die staatssecretaris Paul de Krom (Sociale Zaken) gisteren naar het parlement heeft gestuurd. Maar het wetsvoorstel zal volgens vakbonden en gemeenten niet meer mensen met een arbeidsbeperking aan werk helpen. Ook de Raad van State heeft op diverse punten kritiek.

Volgens FNV-bestuurder Leo Hartveld zijn de hervormingen 'de lafste bezuiniging op sociale zekerheid ooit', omdat ze vele tienduizenden mensen keihard gaan raken. "Dit slaat de bodem onder de hele sociale zekerheid uit", vindt Henk van der Kolk, voorzitter van FNV Bondgenoten. En volgens CNV-voorzitter Jaap Smit is de wet 'een kale bezuiniging'.

De Krom stelt dat drastisch ingrijpen in bestaande regelingen voor jong gehandicapten en de sociale werkvoorziening nodig is om de sociale zekerheid op langere termijn betaalbaar te houden.

De WWNV levert op termijn een besparing van bijna 2 miljard euro per jaar op. Het aantal werknemers in de sociale werkvoorziening moet terug van zo'n 100.000 nu naar maximaal 30.000 over 30 jaar. Ook de instroom in de Wajong-regeling (jong gehandicapten) wordt drastisch beperkt. Alleen wie volledig en duurzaam arbeidsongeschikt is, komt voortaan nog in aanmerking.

Gemeenten krijgen de regie over de uitvoering van de nieuwe wet. De Krom hoopt vele tienduizenden werkzoekenden met een arbeidsbeperking via loondispensatie aan het werk te krijgen, liefst bij 'gewone' werkgevers. Die krijgen toestemming alleen nog dat deel van het salaris te betalen dat overeenkomt met de werkelijke productiviteit.

Wie maar voor 50 procent productief is, krijgt dan ook maar 50 procent van het minimumloon van de werkgever. De sociale dienst kan dat dan aanvullen tot maximaal 100 procent.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zo, iedereen die kan werken moet werken, een goede uitspraak, alleen worden de verkeerden (ouderen, zieken en gehandicapten) weer aangepakt!
Begin eerst eens de personen te controleren die een bijstandsuitkering krijgen maar wel kunnen (zwart) werken, en de buitenlanders die weigeren te werken aan het werk te zetten. Een bijstand is voor tijdelijk bedoeld, school mensen om en geef verplichte cursussen, zodat de mensen die dus niets mankeren, alleen geen werk hebben, moeten werken en laat gehandicapten met rust. Deze mensen werken juist graag maar op eigen tempo , wat tegenwoordig in "normaal" werk niet kan!
kevin - 02-02-2012 | 16:25
Wie zijn weer de klos; de ouderen, zieken en (jong)gehandicapten, zij hebben al bijna niets en moeten nu weer inleveren. Wees eens een vent, kabinet, en bezuinig op degene die nog kunnen inleveren, dus jijzelf en alle dik boven modalen, schaf kinderbijslag af voor hoge inkomens en kinderen in het buitenland, stop met die absurde bonussen voor topfuncties en begin eens zelf in te leveren i.p.v. steeds aan de onderkant te plukken, wij zijn nu al kaalgeplukt!
Rijken worden rijker en armen nog armer. De gewone man mag straks doorwerken tot zijn 68e, terwijl de rijken gewoon nog steeds eerder kunnen stoppen, zij hebben immers jaren goed en makkelijk kunnen sparen.
ton - 02-02-2012 | 16:17
De werkgever krijgt dan toestemming om alleen dat deel van het salaris te betalen dat overeenkomt met de werkelijke productiviteit.(Betreft gehandicapten) In de bedrijven vindt nu al volop onderbetaling plaats,en de buitenlanders die werken tegen de ,,Polentax'' zijn die dan nu al ,,gehandicapt'' verklaard???Is hun productiviteit misschien nu al te laag??
Wie controleert die ,,Mate van productiviteit''???Als men dat aan de werkgevers overlaat dan weet je het wel. En die werkelijke productiviteit draagt dan voor deze gehandicapten zoals nu voor alle arbeiders het motto:,,Nooit genoeg''.
plop - 02-02-2012 | 10:47
Hier komt eindelijk het echte asociale gezicht van dit kabinet en de Nederlanders die voor dit beleid gekozen hebben in al zijn gruwelijkheid tevoorschijn. Ikke, ikke, ikke en laat de rest maar stikke. Waarom zouden we solidair zijn met de zwakkeren uit onze samenleving. De sociale samenleving is immers iets uit het verleden. Zolang het bij de buren gebeurt trekken we ons daar niets van aan. Maar wat als het jezelf overkomt? Moet een ander dan ineens wel solidair zijn? We glijden hier niet eens meer af naar Amerikaanse toestanden. Nee als we dit kabinet zijn gang laten gaan worden het Afrikaanse toestanden.
de verontruste bergenaar - 02-02-2012 | 12:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.