Geld rolt niet op Miljonair Fair

Auteur: door Berrit de Lange |   zaterdag 10 december 2011 | 07:34 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 10 december 2011 | 07:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Mediapersoonlijkheid Marijke Helwegen (rechts) op de Miljonair Fair in de RAI in Amsterdam. foto Ade Johnson/ANP

Mediapersoonlijkheid Marijke Helwegen (rechts) op de Miljonair Fair in de RAI in Amsterdam. foto Ade Johnson/ANP

Eurocrisis? Op de Miljonair Fair in Amsterdam, het jaarlijkse glamourevenement voor de superrijkendat zijn tienjarig jubileum viert, lijkt die mijlenver weg.
Toch gaat achter de façade van bolides, peperdure horloges, luxueuze pied-à-terres in exotische oorden en extravagante juwelen een veel minder uitbundige drang schuil om het geld te laten rollen. De bezoekers strooien in deze tijd van economische malaise niet meer zo scheutig met hun miljoenen.

"Als ze die al hebben", zegt Paul van der Linden, hoofdredacteur van het magazine Society World. "De echte uitschieters qua vermogen zie je hier niet." Volgens Van der Linden is de Miljonair Fair vooral het toneel van de hogere middenklasse, ruwweg de inkomens van 80.000 tot 200.000 euro. "Die voelen de crisis wel degelijk en zullen nu eerder een Golf dan een Porsche aanschaffen."

De impulsieve klanten en de snelle verdieners van weleer houden zich duidelijk gedeisd, zegt ook Marco van Ham van New Classic Luxury, dat 'glamourinterieurs' ontwerpt. "Logisch, als het bedrijf of de aandelen niet zo lekker lopen, zorgt dat ook privé voor een mineurstemming. Mensen doen dan minder grote uitgaven."

Teken aan de wand zijn de grotere stands. "Om de open ruimtes op te vullen", zegt Van der Linden. "En tijdens het openingsfeest was de sushi verdacht snel op."

Het echtpaar Flesschedrager - "Niet superrijk, maar we kunnen leuk leven" - kon de verleiding van een openhaard op bio-ethanol niet weerstaan. "We zijn dol op snufjes, maar schaffen geen gekke dingen aan." In hun kennissenkring merken ze dat vooral appartementen in het buitenland in trek zijn als haven voor het vermogen. Het valt hen op dat het niet druk is op de beurs. "Niet gek. De toegangskaarten kosten 35 euro."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.