Duisburg organiseert opnieuw groot feest

  donderdag 09 september 2010 | 11:59 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 09 september 2010 | 12:20

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DUISBURG - Ondanks de tragedie met de Loveparade, waarbij 21 doden vielen, organiseert de Duitse stad Duitsburg opnieuw een groot feest. De stad viert eind dit jaar namelijk het einde van haar titel Europese Culturele Hoofdstad.

Duisburg voert die titel in 2010, samen met het nabijgelegen Gelsenkirchen, Essen en Dortmund. Ook die plaatsen vieren slotfeesten.

,,We willen de schaduw van de Loveparade niet afwerpen maar we moeten ermee verder leven'', zei Fritz Pleitgen van het organiserend comité Ruhr.2010 donderdag. ,,Precies daarom willen we Duisburg erbij hebben.''

De Loveparade in Duisburg behoorde tot het programma van de Culturele Hoofdstad maar werd apart georganiseerd. ,,Ook na de tragedie blijft de plicht om van de titel Culturele Hoofdstad een succes te maken voor het Ruhrgebied.''

Pleitgen is overtuigd dat het imago van de regio niet zal lijden onder de schokkende beelden uit Duisburg. ,,De mensen scheiden dat. Duisburg wordt veel meer verbonden met de haven en handel.''

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
HOOP VOOR ALLE FEESTVIERDERS DAT ER NU GOEDE VEILIGHEIDSMAATREGELEN
WORDEN GETROFFEN!!

WEL PIJNLIJK VOOR DE GEDUPEERDE!!!!!

MARIEKE
MARIEKE - 09-09-2010 | 14:58

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.