Regering Letland gevallen

  woensdag 17 maart 2010 | 18:46

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
RIGA (ANP) - De regeringscoalitie van Letland is na één jaar uiteengevallen. De grootste regeringspartij, de centrumrechtse Volkspartij, weigerde akkoord te gaan met een pakket maatregelen om de kwakkelende economie te stimuleren. Dat heeft partijleider Andris Skele woensdag bekendgemaakt.

Letland is zwaar getroffen door de economische crisis. De regering wilde de belastingen verhogen en flink minder uitgeven aan sociale voorzieningen. Zo hoopte de Letse regering een noodkrediet van miljarden euro's te krijgen van de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds. De Volkspartij wilde daar echter niet mee instemmen en stapte uit de coalitie. Daardoor raakte de regering haar meerderheid in het parlement kwijt. Op 2 oktober worden nieuwe verkiezingen gehouden.

De economie van Letland, sinds 2004 lid van de Europese Unie, is overladen met buitenlandse schulden. De malaise in de Baltische staat kan ook gevolgen hebben voor Zweden, omdat Zweedse banken grote sommen geld hebben geïnvesteerd in de Letse economie.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.