'Na vertrek Nederland uit Uruzgan, gaan ook andere landen weg'

Auteur: door Cyril Rosman cyril.rosman@bndestem.nl |   zondag 21 februari 2010 | 14:26 | Laatst bijgewerkt op: maandag 22 februari 2010 | 07:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Nederlandse troepen in Uruzgan. ANP

Nederlandse troepen in Uruzgan. ANP

BREDA - "Het vertrek van de Nederlanders uit Uruzgan zet de deur open voor andere Europese landen om ook weg te gaan uit Afghanistan." Dat stelt professor Julian Lindley-French in de New York Times.

French is hoogleraar defensiestrategie aan de Nederlandse Defensie Academie in Breda. "Het zal er toe leiden dat de Amerikanen en de Britten een groter deel van de last zullen moeten dragen."

Dat is, volgens de prof, overigens niet direct te wijten aan de Nederlanders. " Nederland heeft een klein leger, dat in Afghanistan al veel voor de kiezen heeft gehad. Het echte falen ligt bij de Navo-partners die er niet in zijn geslaagd te rouleren in het rumoerige Zuid-Afghanistan."


Lees het hele verhaal in de NY Times



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
geef balkende een tank en laat hem zelf gaan met verhagen en die andere met die bril op van de c.u.
dan zijn wij er vanaf.
maar daar zullen ze wel geen zin in hebben.
john - 22-02-2010 | 07:15
Nederland is al maanden hun spullen aan het inpakken om te vertrekken.
Balk(elende) weet dat ook maar wil dat niet inzien. Hoeveel militairen zijn er op tegen en mogen niets zeggen. Laat staan alle militairen die voor niets gesneuveld zijn. Daar wil het CDA geen verantwoording voor dragen. Maar ja, waar staat de C voor
Minoes - 22-02-2010 | 00:40
Dit klopt wat hier beweerd wordt. Nederland heeft al genoeg voor haar kiezen gekregen en we moeten bijdragen naar draagkracht. We zijn een klein landje dus dragen we ook minder bij, ook in tijd! Er is in 2007 afgesproken om eind 2010 te stoppen en dan hou je je gewoon aan je afspraak. Ben niet zo'n PVDA voorstander maar Bos is tenminste wel iemand die voet bij stuk houdt en dat kun je van de meesten daar in politiek Den Haag niet zeggen. OK, het heeft veel gekost, het hele kabinet maar er had ook gewoon nee tegen de NAVO kunnen worden gezegd. Laat een ander land maar wat meer troepen sturen, er zijn meer NAVO bondgenoten!
me - 21-02-2010 | 22:41
Professor Julian over 200 jaar is het doel bereikt in Afghanistan, en dan bedoel ik vrede, normale mensenrechten voor de vrouwen.
Is het dan niet normaal dat we het stokje overgeven aan een ander land!
Dit vredesproject kost Nederland elke dag 1 miljoen euro.
En we laten al het materiaal achter voor het volgende land!
Professor dit project heeft ons kleine landje in een paar jaar miljarden euro's gekost.
Andere landen waren heel erg verbaasd dat wij als zo'n klein land zoveel deden.
Ik zou zeggen bedankt,geef Nederland de nobelprijs van de vrede want een ander land(Amerika) heeft dat ook gehad, en laat nu de komende 196 jaren andere landen nobel werk verlenen.
nobel - 21-02-2010 | 22:03

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Ik wil best veertig uur per week gaan werken.