Zwaar onweer boven Brabant en Zeeland, plaatselijk hagelschade

  zaterdag 10 september 2011 | 21:05 | Laatst bijgewerkt op: maandag 12 september 2011 | 00:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Onweer boven Roosendaal. FOTO Marco Jorissen.

Onweer boven Roosendaal. FOTO Marco Jorissen.

Onweer boven Etten-Leur. FOTO Samantha Tollenaar.

Onweer boven Etten-Leur. FOTO Samantha Tollenaar.

Bliksem boven de Haagse Beemden in Breda. FOTO Martin van Esch

Bliksem boven de Haagse Beemden in Breda. FOTO Martin van Esch

Onweer in Blauwe Sluis. FOTO Rens van Ginneke

Onweer in Blauwe Sluis. FOTO Rens van Ginneke

Grote hagelstenen in Roosendaal op zaterdag 10 september. Lezersfoto.

Grote hagelstenen in Roosendaal op zaterdag 10 september. Lezersfoto.

Onweer boven Roosendaal, zaterdag 10 september. FOTO Christiaen Traets.

Onweer boven Roosendaal, zaterdag 10 september. FOTO Christiaen Traets.

Het onweer boven Oosterhout. FOTO Fanny van der Stokker.

Het onweer boven Oosterhout. FOTO Fanny van der Stokker.

Onweer boven Zuidoost-Breda. FOTO Jurgen van Nijnanten/@juvani_photo

Onweer boven Zuidoost-Breda. FOTO Jurgen van Nijnanten/@juvani_photo

De restanten van de hagelbui in de Burgemeester Voetenstraat in Ossendrecht. FOTO Claudia Bolders.

De restanten van de hagelbui in de Burgemeester Voetenstraat in Ossendrecht. FOTO Claudia Bolders.

Bijelkaar geveegde hagelstenen in Ossendrecht, zaterdag 10 september. FOTO Ad Bernaards.

Bijelkaar geveegde hagelstenen in Ossendrecht, zaterdag 10 september. FOTO Ad Bernaards.

Onweer boven wijk Kroeten in Breda. FOTO Rowena Siemons

Onweer boven wijk Kroeten in Breda. FOTO Rowena Siemons

Onweer. FOTO Pascal De Backer.

Onweer. FOTO Pascal De Backer.

Het onweer komt vanuit Zeeland naar Lepelstraat. FOTO Annelie van Overveld

Het onweer komt vanuit Zeeland naar Lepelstraat. FOTO Annelie van Overveld

1/13
start playing the slideshow

[UPDATE] BREDA - Een zwaar onweer is zaterdagavond over Brabant getrokken. Het KNMI kondigde rond 21.00 uur Code Oranje af en trok dat pas na middernacht weer in. Door blikseminslag reden er de hele avond geen treinen tussen Bergen op Zoom en Kruiningen. In Zeeuws Vlaanderen en de regio Bergen op Zoom is veel schade door hagel.

De wolken trokken vanuit Zeeuws-Vlaanderen het land binnen. Tegen half negen telde het KNMI in sommige delen van Zeeland en Brabant 800 ontladingen per 5 minuten. Tegen tien uur werd de Code Oranje voor Zeeland weer ingetrokken, daar was het onweersfront op dat moment voorbij. Rond 02.00 uur was het onweer uit heel Nederland weg.

Heeft u mooie onweersfoto's gemaakt? Mail ze naar internet@bndestem.nl

Noodweer in Terneuzen:

Thuis blijven

Code oranje betekent dat er sprake is van groot gevaar als gevolg van extreem weer. Het KNMI raadde iedereen aan goed op de weerberichten te letten. Wie niet perse de deur uit hoeft, kon wellicht beter thuis blijven, aldus een zegsman.

In Breda kwam een hevig onweer met vooral veel bliksemflitsen over, ook uit andere delen van Brabant kwamen meldingen van zwaar onweer en hevige regen. Vanuit Halsteren, Lepelstraat, Wouw en Willemstad komen meldingen van wateroverlast, de brandweer werd daar opgeroepen. In Bergen op Zoom zou de voorstelling Diederick, onderdeel van de Zoomerspelen, zijn stilgelegd.

NS

Tussen Bergen op Zoom en Kruiningen-Yerseke reden zaterdagdavond geen treinen door blikseminslag. Ter hoogte van station Bunnik, bij Utrecht, reed rond tien uur een trein op een omgewaaide boom. Hierdoor werd het treinverkeer tussen Utrecht en Driebergen en Utrecht en Arnhem gestremd.

Hagelstenen in Ossendrecht, foto Ad Bernaards.

Hagelschade

Een hevige hagelbui heeft in Zeeuws-Vlaanderen voor flinke schade gezorgd aan huizen en auto's. In Terneuzen barstte rond 20.00 uur het onweer los, waarbij hagelstenen zo groot als pingpongballen vielen. In de Terneuzense wijken Katspolder en Oudelandse Hoeve bleef geen buiten geparkeerde auto gespaard van deuken.

Een inwoner zag zelfs de voorruit van zijn auto aan diggelen gaan. Bij een ander sneuvelden twee dakramen. Een derde inwoner moet binnenkort de glazen koepel op zijn serre vervangen. Rond kwart voor negen stonden veel straten in de wijken blank. Ook in Hoogerheide en Ossendrecht kwamen grote hagelstenen naar beneden, melden lezers. Bij een van hen was er sprake van schade aan de auto. In Zeeland leverde het noodweer tientallen meldingen op bij de brandweer en politie. Het ging vooral om grote wateroverlast.

Bredanaar Maarten Hul filmde de bliksemflitsen, bekijk zijn filmpje hieronder:

Bas de Jong filmde in Roosendaal:

Extra brandweer

De brandweer in de regio Utrecht heeft zaterdagavond vanaf tien uur vele tientallen meldingen binnengekregen van overlast door het noodweer dat over het land raast. Om de stroom van telefoontjes aan te kunnen, zijn er extra mensen op de centrale ingezet. Dat heeft een zegsman gemeld. Het gaat vooral om meldingen van wateroverlast, stormschade aan huizen en omgewaaide bomen. Voor zover bekend hebben in de provincie Utrecht geen mensen letsel opgelopen als gevolg van de storm.

Vluchtstrook

Ook in Utrecht zijn zaterdagavond diverse auto's gesignaleerd die vanwege het noodweer beschutting zochten op de vluchtstrook. De ANWB kreeg vanaf half tien een aantal meldingen hierover, zo liet een zegsman weten. Rijkswaterstaat laat weten te kunnen begrijpen dat automobilisten vanwege de hevige regen- en hagelval niet door willen rijden. ,,Maar zoek liever een parkeerplaats'', waarschuwt een zegsvrouw. ,,Juist bij slecht zicht is stilstaan op de vluchtstrook erg gevaarlijk. Hoe begrijpelijk de beslissing om niet verder te rijden op zich ook is.''

Jason Elst filmde in Halsteren



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Rare reactie van rijkswaterstaat, als je echt niets meer ziet is het totaal onverantwoord om op zoek te gaan naar een parkeerplaats. Als iedereen dan stopt op de vluchtstrook is het niet gevaarlijk. Zolang er geen gekken zijn die toch doorrazen. Je kunt toch niet blijven rijden zonder zicht?
marcha - 12-09-2011 | 13:45
hier op het t'heike ook veel hagelschade, bij mij 5 auto's vol butsen.
Dirk - 12-09-2011 | 00:12
helaas zat ik net in de auto . in de polder met onze dochter van 5..
ik kon niet meer terug en moest echt doorrijden
t was dood eng
dochter was zoo bang
en ik ook ik zag amper de weg en de knallen rondom ons was verschrikkelijk.. de mega grote hagelstenen op de auto waren zoo eng..
bijna thuis zien we een grote hagelsteen op de voorruit knallen en we zien zo de ruit barsten..
thus gekomen was er een klapraam kapot en het kunsttof tuinmeubilair heeft het niet overleefd lijkt wel gatenkaas..

gelukkig zijn we heelhuids thuis aangekomen maar zo in de auto voelde het alsof elke minuut de laatste kon zijn...
leonie - 11-09-2011 | 20:02
Op onze boererij: Vele dakgoten kapot, gaten in de golfplaten op de schuren alsof er een met mortieren op is geschoten. Tuinbouwkas aan diggelen. Bijna nieuwe Volvo met mischien wel 80 deuken. En de rest weet ik nog niet. Groeten uit Hulst
Eddy Vermorken - 11-09-2011 | 19:00
hahahaha mijn dochter werd gisteren 18 jaar en kreeg vuurwerk van onze lieve heer hahahahahh jammer ook veel regen maar mocht de pret niet drukken 20 man onder party tent hahahah 4 bakken juppiler halve amstel ed dus verget niet gauw 18 de verjaardag
mamasan - 11-09-2011 | 16:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.