Veel all-in-resorts hebben meer gasten dan ligbedden. Vooral Britse en Duitse toeristen lijken er een handje van te hebben om 's ochtends vroeg al een ligbed te 'reserveren' door er een handdoek op te leggen. Dat gedrag ergert andere gasten.foto Robin Utrecht/ANP
Sander de With studeerde af aan de NHTV met een scriptie over het 'ligbeddenprobleem'. foto Edwin Wiekens/het fotoburo
Zie ook:
Maar schijn bedriegt: onder de Griekse en Egyptische zon vechten Europeanen hele oorlogen uit. Handdoekenoorlogen, om precies te zijn.
Sander de With (23), pas afgestudeerd aan de Bredase NHTV, schreef een scriptie over de kwestie. Hij noemt die het 'ligbeddenprobleem'. "Veel all-in-resorts kampen met ligbeddenschaarste: ze hebben minder bedden dan gasten. Vooral Britse en Duitse toeristen lijken er een handje van te hebben de beschikbare bedjes 's ochtends vroeg te 'reserveren', door er een handdoek op te leggen." Zo zijn ze een paar uur later verzekerd van een plekje. Maar de handdoeken op onbezette stoelen leiden tot grote irritatie bij andere vakantiegangers, die er geen meer kunnen bemachtigen. Het leidt soms tot verhitte discussies aan de rand van zwembaden.
Lees meer in BN DeStem van donderdag 2 februari
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Niet beschikbaar!





Sorteer reacties
















