'Geld uit pinautomaat winkelcentrum' voor slopers Heerlen

  vrijdag 09 december 2011 | 08:49 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 09 december 2011 | 08:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

HEERLEN - Bij de demontage van het verzakte deel van winkelcentrum 't Loon in Heerlen stuiten de slopers op allerlei bezittingen van de tien getroffen ondernemers, die na sluiting van het winkelcentrum niet terug mochten.

Rekken vol kleding bij C&A, maar ook de pinautomaat van de SNS bank. Alles wat ze uit 'hun' deel van 't Loon halen, is voor de slopers.

Dat is de afspraak, aldus directeur Wim Beelen van de slopersfirma. Daar hoort dus ook de pin-kluis bij, die volgens de SNS bank met maximaal 250.000 euro gevuld kan zijn. "Ik heb de jongens beloofd dat we de inhoud ervan zullen verdelen", aldus de slopersbaas. De kluis is overigens nog niet geborgen.

SNS

Een woordvoerder van de SNS bank zegt in een eerste reactie dat men de automaat in ’t Loon én de inhoud ‘als verloren’ beschouwt. Later belt hij terug om te zeggen dat hij niets weet van een afspraak dat de sloper de kluisinhoud mag verdelen. „De burgemeester heeft de winkeliers beloofd dat hun inventaris niet opduikt op Marktplaats. Als de slopers onze kluis bergen, gaan we ervan uit dat we dat horen. Dan pas bepalen we voor wie het geld is.” Hoeveel geld er nog in zit, wil SNS niet zeggen; wel dat het maximale vulbedrag 250.000 euro is.

Financier

Een woordvoerder bevestigt namens de vereniging van eigenaren van ’t Loon, opdrachtgever én financier van de sloop, dat het contract meldt dat alles eigendom wordt van het sloopbedrijf. „De grote grijper kan inventaris beschadigen en we willen claims erover van winkeliers voorkomen. In het contract staat geen uitzondering voor de pinautomaat.” Op de recycleplekken van Beelen wordt alle afgevoerde afval gesorteerd voor hergebruik. Hout bij hout, kleding bij kleding. Privacygevoelige zaken als boekhoudingen worden verbrand.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dit lijkt wel moderne zeeroverij - maar degenen die ooit een auto total loss hebben gehad worden vaak onverwacht met hetzelfde geconfronteerd: dat het zogenaamde "wrak" ineens van de verzekeringsmaatschappij zou zijn.....Pas als je protesteert blijken er andere mogelijkheden te zijn.

Boekhoudingen verbranden in plaats van terug geven aan de eigenaars is ook zoiets gestoords. Zal de belasting ook vast niet accepteren, lijkt mij.
Jetty - 10-12-2011 | 19:50
ach mensen doe toch niet zo moeilijk er kan max maar 250.000 euro inzitten en als het jou was overkomen dan was je blij dus niet zo moeilijk doen en de andere kant op kijken want tegen woordig kan alles in nederland dat zie je vandaag wel weer in de krant. vrijspraak, ruzie , geld krijgen , schiet partij niks is meer te gek dus wat doen jullie moelijk
markie - 10-12-2011 | 15:59
Natuurlijk is dat geld voor de slopers.
als je een schip bergt is toch ook alles voor de bergers
harrie - 09-12-2011 | 18:11
Een belachelijke situatie, hoe komt men erbij dit soort zaken aan de slopers over te laten om te verdelen, dit zijn zaken die door de verzekeraars ingenomen dienen te worden en in samenspraak met de ondernemers te worden geveild of iets dergelijks, zodat deze ondernemers er tenminste nog iets aan overhouden. En als de SNS al zo gul is, neem dat geld dan in beslag en verdeel het onder de slachtoffers of geef het binnen de gemeente als een kerstcadeautje aan de gezinnen die het oh zo nodig hebben. Dan ben je voor mij een held!!!
henk - 09-12-2011 | 13:15
Volgens mij kan een vereniging van eigenaren geen uitspraken doen over de inboedel van de panden, tenzij hier uitdrukkelijk om gevraagd is en uit de verbaasde reactie van SNS lijkt dit zeker niet het geval.
Een vereniging van eigenaren gaat allen over het onroerend goed.
Sowieso raar dan die woordvoerder opkomt voor het belang van de sloper ipv van het belang de eigenaren van de panden.
Ik zie hier een mooie langslepende rechtszaak in het verschiet.
Stel je voor zeg, dit zou criminaliteit en corruptie bij slopers wel heel erg in de hand werken, beuk een muurtje van een bank in en je mag alles wat erin zit hebben als sloper....
Pieter - 09-12-2011 | 12:05

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.