Dirk Scheringa zegt volop aanbiedingen te krijgen

  maandag 06 september 2010 | 08:04 | Laatst bijgewerkt op: maandag 06 september 2010 | 10:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Dirk Scheringa foto ANP

Dirk Scheringa foto ANP

DEN HAAG - Dirk Scheringa 'krijgen ze niet kapot'. In een interview met dagblad De Telegraaf stelt de voormalig eigenaar en topman van de failliete DSB Bank dat hij aanbiedingen heeft gekregen van wel twintig bedrijven, waaronder een internetbank. Met wie hij in zee gaat, meldt hij niet.
Wel dat hij geen positie ambieert als topman. "Misschien strateeg", aldus Scheringa in het vraaggesprek.

Een positie als directeur of bestuursvoorzitter ligt ook moeilijk. De Nederlandsche Bank (DNB) doet nooit mededelingen over dit soort kwesties, maar het ligt voor de hand dat de toezichthouder de deskundigheid van Scheringa moet herbeoordelen, voor deze kan terugkeren als directielid of commissaris van een bank.

Sinds de ondergang van DSB in oktober vorig jaar zijn alle nu nog in de financiële wereld actieve oud-bestuurders van de bank, zoals Gerrit Zalm of Robin Linschoten, opnieuw tegen het licht gehouden. Bij Scheringa is dat niet gebeurd omdat hij niet langer medebeleidsbepaler bij een verzekeraar of bank was.

In het rapport van de commissie-Scheltema, die het bankroet van DSB onderzocht, kreeg Scheringa een flinke veeg uit de pan. Hij beschikte als bestuursvoorzitter van DSB 'niet over voldoende bankkennis' en zijn bank was te veel gericht op geld verdienen en te weinig op de belangen van de klanten. DNB had DSB nooit een bankvergunning mogen geven, aldus Michiel Scheltema.

Scheringa zegt in het interview vooral te willen zorgen dat benadeelde spaarders van DSB – bijvoorbeeld degenen met een achtergesteld deposito – hun geld alsnog terugkrijgen. Daartoe gaat hij een internetsite opzetten met tips voor benadeelden om te kunnen procederen.

Schuldeisers van DSB moeten nog zeker tot het eerste kwartaal van volgend jaar wachten voor het eerste deel van hun geld wordt uitgekeerd. Omdat de leningenportefeuille bij verkoop te weinig zou opleveren, wordt die nu door de curatoren zelf beheerd.

Daarom duurt het langer voor er geld vrijkomt.

Deze week komt er een boek uit over de ondergang van DSB. Daarna volgt een film, kondigt Scheringa aan. Over drie weken wil hij aangifte doen tegen DNB en DNB-president Nout Wellink omdat die een pact gesloten zou hebben met financiële waakhond AFM om zijn bank kapot te maken.

Scheringa blijft volhouden dat zijn bank pootje is gehaakt, alhoewel 'ook wij fouten hebben gemaakt'. Scheltema kwam eerder dit jaar tot de conclusie dat DSB het onheil over zichzelf had afgeroepen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het is verbazingwekkend dat Scheringa nog ongedeerd zonder schuld geweten vrij rond loopt.
Zo vele slachtoffers met gezinnen leiden nu nog een zwaar en moeilijk leven om nog aan de betalingsverplichtingen van DSB financieringen met daarbij gekoppelde polissen, te kunnen voldoen.
Verwacht hij een film met Dirk Scheringa als held,weldoener en faire succesvolle zakenman ?
Als Scheringa een geweten heeft en bewust is dat er zo vele gezinnen nog leiden en geen kant meer uit kunnen, dan zal hij met zijn z.g. vele aanbiedingen een plan maken om zijn slachtoffers te helpen d.m.v. schuldsanering en/of herfinancierings oplossingen
Scheringa blijft volhouden dat zijn bank pootje is gehaakt, maar weet hij hoeveel pootjes hij heeft gehaakt ?
Kan hij echt toegeven dat hij met zijn DSB concepten fouten heeft gemaakt met veel ellende als gevolg ?
Scheltema kwam eerder dit jaar tot de conclusie dat DSB het onheil over zichzelf had afgeroepen.
Als Scheringa echt nog vele aanbiedingen heeft uit de financiele wereld , dan kan hij een correctie- en hulp plan arrangeren om zijn slachtoffers met gezinnen uit de financiele problemen te helpen.
En waar blijft ingrijpen en hulp vanuit de regering voor DSB slachtoffers die merendeels eerlijke hardwerkende mensen zijn die maandelijks zo'n 50% Belastingen van hun salaris aan de overheid betalen ?
Claude Mirrer - 06-09-2010 | 21:57
Een auto moet 1x per jaar APK gekeurd worden laat ze dit soort mensen ook op een lijst zetten en aan de leugen detector zetten.
Ilse - 06-09-2010 | 10:55
Ik denk dat je vooral NIET moet geloven wat Scheringa zegt! Dat heeft hij dubbel en dwars bewezen. Ik vind het asociaal wat die man doet. Velen hebben door hem nu geen huis meer en zitten diep in de schulden!!!
Kaat - 06-09-2010 | 10:31
het kan natuurlijk niet zo zijn dat deze oplichter weer aan de bak komt
die mooie verhalen over andere banken die net zo werkten als zij zijn de grootste kolder ooit
ik werk al jaren bij een gerenommeerde bank in de zelfde tak van sport
ik sloot en sluit ook graag een polis bij een hyp. financiering
maar ik heb nooit mensen meer laten betalen dan nodig was. Als een verzekering geen functie had voor een klant dan verkocht ik die gewoon niet. Als adviseur moet je gewoon op de stoel gaan zitten van de klant en dan geldt toch gewoon het principe dat je het liefst zo laag mogelijke lasten hebt.
Zoals de DSB klanten opzadelde met koopsom premies van duizenden euro's is gewoon ongekend. Als je als klant b.v..100.000 euro moet lenen tbv een woning dan maak je daar als adviseur geen 130.000 euro van tbv allerlei verzekeringen. Ik zou die mensen niet meer aan durven kijken als ik ze dat zou flikken. Pure oplichterij.
Hoe durft die man zich een houding aan te meten dat een ander hem een kunstje heeft geflikt. Beseft die man wel wat hij heeft aangericht??? Hele gezinnen in de financiele problemen. Ik vind het een schande dat die man niet strafrechtelijk wordt aangepakt. Met z'n verdienmodel. Hij ziet zichzelf als een held. En ik zie hem als die grote klootzak die er voor gezorgd heeft dat de hele financiele sector te kampen heeft met een enorm zware zorgplicht om op ieder vlak DSB praktijken te voorkomen. Bankiers worden als potentiele oplichters gezien door dit figuur. Eigenlijk zou hij de boeken in moeten gaan als de man die de grootste oplichtzaak in de Nederlandse geschiedenis op zijn naam heeft staan. (de tulpenmania is enigzins vergelijkbaar).
De nederlandsche bank is bijzonder coulant geweest met hem en zijn criminele bende. Lakeman heeft deze oplichter goed door gehad.
Het is ondenkbaar dat deze politiecowboy ooit nog z'n vingers mag leggen op iets financieels, behalve dan op de naheffing van 10.000den zwaar gedupeerden.
j vd plas - 06-09-2010 | 08:49
Tros Radar gaat het weer druk krijgen......
john - 06-09-2010 | 09:20

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.