Velen reizen gratis met boek als kaartje

  zondag 14 maart 2010 | 19:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
UTRECHT (ANP) - Ruim 210.000 mensen hebben zondag gratis met de trein gereisd op vertoon van het boekenweekgeschenk Duel van Joost Zwagerman. De actie was daarmee een groot succes. Dat hebben de Nederlandse Spoorwegen gemeld.

Het was dit jaar de negende keer dat treinreizigers de gelegenheid kregen gratis door heel Nederland te sporen op vertoon van het boekenweekgeschenk. Vorig jaar reisden ongeveer 180.0000 mensen met het boek als treinkaartje.

De populairste routes waren volgens de NS treinen van en naar Amsterdam en de langere trajecten naar en van Groningen en Maastricht.

Ook Joost Zwagerman was van de partij. Hij was een speciale conducteur op het traject Amsterdam-Den Bosch. In plaats van het knippen van kaartjes, signeerde hij het boekenweekgeschenk.

Het is dit jaar de 75e Boekenweek en die duurt tot en met 20 maart. Dit jaar is het thema jeugd en opgroeien.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.