Station Rotterdam: nog bouwput tot 2013

Auteur: door Yolanda Sjoukes yolanda.sjoukes@bndestem.nl |   dinsdag 02 maart 2010 | 09:28 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 maart 2010 | 10:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Minister Eurlings geeft het startsein voor de volgende fase. foto ANP

Minister Eurlings geeft het startsein voor de volgende fase. foto ANP

ROTTERDAM - In Rotterdam is het Centraal Station al jaren een bouwput van schier onoverzichtelijke sloperijen en bouwwerkzaamheden.
Minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA) en de Rotterdamse wethouder Hans Vervat gaven gisterochtend het startsein voor een nieuwe fase in de aanleg van het nieuwe station: de bouw van een OV-terminal. De OV-terminal wordt in zes fases gebouwd, waarbij steeds enkele sporen tegelijk worden vernieuwd. Elke fase duurt een half jaar. Het dak wordt grotendeels van glas en er komen allerlei energiesnufjes in.

Het nieuwe CS moet in 2013 helemaal klaar zijn. De bouw ervan heeft dan ongeveer 660 miljoen euro gekost. Via Rotterdam CS reizen nu ongeveer 110.000 reizigers per dag. In 2025 wordt gerekend op een aantal van ruim 300.000 reizigers per dag, die toename is berekend vanwege de komst van aansluitingen op de HSL-zuid en op de lightrailverbinding RandstadRail. Niet alleen het station, maar ook de omgeving wordt aangepakt.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Het gedoe rond Dibi kost GroenLinks zeker vijf zetels.