NAVO wil Nederlandse trainers in Uruzgan

Auteur: ANP |   dinsdag 09 februari 2010 | 11:57 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 februari 2010 | 08:49

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto GPD

foto GPD

[UPDATE] DEN HAAG - De NAVO heeft Nederland officieel gevraagd om een jaar langer te blijven in de Afghaanse provincie Uruzgan en daar Afghanen te trainen. Dat is dinsdagavond van betrouwbare bronnen vernomen.

De NAVO-secretaris-generaal Anders Fogh Rasmussen heeft het verzoek vorige week in een brief aan premier Jan Peter Balkenende overgebracht. De NAVO hoopt dat Nederland bereid is tot augustus 2011 in Uruzgan te blijven, „om de Nederlandse resultaten in Uruzgan veilig te stellen”, aldus de brief van Rasmussen aan Balkenende. De huidige Nederlandse missie in Uruzgan is van topkwaliteit en een voorbeeld voor anderen, stelt Rasmussen ook nog.

Het kabinet beraadt zich op een langer militair verblijf in Afghanistan, de huidige missie loopt tot augustus 2010. Een kennisgevingsbrief daarover gaat dinsdag nog naar de Tweede Kamer. Dat heeft minister Eimert van Middelkoop (Defensie) dinsdag gezegd na afloop van het kabinetsberaad. Aanleiding is het officiële verzoek van de NAVO aan Nederland om langer te blijven. Minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) wilde niet ingaan op de inhoud van dat verzoek. Hij zei dat de regering de mogelijkheden en de wenselijkheden onderzoekt.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
belofte maakt schuld...2010 is weggaan uit Afghanistan en dus ook geen trainers achterlaten. Regering Balkenende...houdt jullie woord...weg uit Afghanistan!!!!
Rob - 10-02-2010 | 07:43
Nou zeg....Wie had dat nu gedacht/verwacht...
Azijnpisser - 10-02-2010 | 08:49
wow, nieuws!!!!!!
maarten - 09-02-2010 | 20:53
De pvda kennende zullen ze wel weer met dat schoothondje Balkenende instemmen om in Afghanistan te blijven. hopenlijk gebruiken ze hun verstand. als ze toch meegaan
dan weet ik wat me te doen staat
Niet meer stemen op deze partij



Ria - 09-02-2010 | 19:01
met andere woorden.....
de zaak is al lang beklonken!!!!!
wynand - 09-02-2010 | 18:35

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.