Truckers met vijftig over de snelweg

  vrijdag 13 juni 2008 | 07:33 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 13 juni 2008 | 07:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
WOUWSE TOL - Niet iedereen vond het een goed idee, zegt trucker Harrie Roussen. "Maar de meeste opmerkingen die ik via m'n bakkie kreeg, waren positief." Roussen, van Roussen Transport uit Den Bosch, reed gistermiddag met zijn vrachtwagen voorop tijdens de truckersactie op de A58 tussen Bergen op Zoom en Roosendaal.
De truckers reden daar vanaf vijf voor twaalf niet harder dan vijftig kilometer per uur. Door naast elkaar te gaan rijden, dwongen ze ook de andere automobilisten op de snelweg vaart te minderen. De truckers wilden met de actie een gesprek met het kabinet afdwingen over de stijgende brandstofprijzen.

De actie was georganiseerd door Transport en Logistiek Nederland. In West-Brabant waren er officiële acties op de A58 tussen Wouwse Tol en Roosendaal en bij Gilze. Daarnaast waren er truckers die wilde acties hielden bij Hazeldonk, Prinsenbeek en Tilburg. "Het heeft op zo'n 24 plekken in Nederland tot files geleid. Daarbij zijn geen incidenten voorgevallen", zegt Frans Zuiderhoek, woordvoerder van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD).

Lang niet alle truckers namen gisteren deel aan de actie. "De hoge accijns op de diesel is een zaak van de baas", zeggen twee truckers op de parkeerplaats van restaurant De Wouwse Tol. "Wij komen pas in actie als in september over een nieuwe cao wordt gesproken en ons loon niet stijgt. Voor diesel gooien wij de boel niet plat."

De actie leidde er wel toe dat het kabinet instemde met een gesprek.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.