Ouderenbonden zijn busstaking spuugzat

  donderdag 05 juni 2008 | 07:46 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 07 juni 2008 | 00:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto ANP

Foto ANP

DEN HAAG - Ouderenorganisaties eisen een snel einde aan de staking in het busvervoer.
Volgens de ouderenbonden begint de situatie voor met name de oudste bewoners op het platteland nijpend te worden. Die worden het hardst getroffen omdat juist zij het meest gebruik maken van het openbaar vervoer, voor visites en boodschappen.

Bij de Unie KBO komen tientallen telefoontjes per dag binnen. Het gaat vooral om ouderen die zelf niet in staat zijn te fietsen of auto te rijden én op het platteland wonen. Zij moeten vaak al ver reizen naar een supermarkt of een arts. Zonder de bus zijn ze nu volledig aangewezen op familie, vrienden of taxi's. Met name dat laatste is een aanslag op hun portemonnee.

De bonden roepen ouderen op alle extra kosten die zij moeten maken voor vervoer tijdens de stakingsdagen te declareren bij de busvervoerders. Daarnaast pleit de PCOB voor een tijdelijke verlaging van de tarieven van de regiotaxi's. Gemeenten kunnen hier volgens de bond een rol in spelen.

Sinds zondag staken bijna alle streekbuschauffeurs in Nederland. Dit uit protest tegen het uitblijven van een resultaat in de cao-onderhandelingen. De weken daarvoor hielden de chauffeurs nog publieksvriendelijke acties.

Stakende buschauffeurs verzamelen zich vandaag op het Jaarbeursplein in Utrecht, waar vakbondsleiders hen toe zullen spreken.

Het conflict is volgens zowel werkgevers als werknemers in een complete impasse beland. Tot ex-minister van Sociale Zaken Klaas de Vries morgen met zijn analyse van het conflict komt, wordt geen doorbraak meer verwacht.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tja het is een ware last die staking!! Maar laten we het eens zo bekijken, we moeten blij zijn dat we dat recht hebben!!! en dat is weer het mooie van dit land! We moeten allemaal hardwerken voor onze centen!! En alles wordt duurder dus moet er ook wat tegenover staan! Ben er ook niet blij mee met die stakingen maar ik sta er wel achter. En ja de ouderen moeten eronder lijden zoals wordt gezegd maar ook jongeren die naar school moeten en afhankelijk zijn hebben een probleem! en nog veel meer!!!
Laat men gewoon over de brug komen aan de eisen!! de schatkist zit toch al propvol!!
Adrie - 07-06-2008 | 00:23
Als ze financieel uitgebuit worden dan gaan ze toch lekker op zoek naar een andere baan.... ze weten van te voren dat ze geen hoofdprijs krijgen. Hadden ze een andere baan moeten kiezen. Het begin salaris ligt op 1400 bruto p/m bij de buschauffeur. Nog niet eens minimaal inkomen. Ze hebben geen recht om te zeuren laat na staan om te staken!!

Tevens zal het me niets verbazen als de meeste gewoon willen werken aangezien dit hun eigen vrije uren kost!!! stakende uren worden namelijk niet betaald. Wat hebben ze het toch slecht
Tom - 05-06-2008 | 23:41
In de thuiszorg moeten ze ook maar gaan staken, daar verdienen ze ook te weinig. Die hulpbehoevende bejaarden moeten dan maar een maandje voor zichzelf zorgen of de familie vangt het wel even op.

En denk erom niet zeiken he maar de stakers respecteren.
van den heuvel - 05-06-2008 | 22:20
Nog steeds weten mensen jammer genoeg waar het om draait. Niet alleen om de lonen, maar over de toekomst van het OV !
* Weg met de marrktwerking en concessies
* Weg met de absurde eisen van voertuigen en flauwekul snufjes (zoals dynamische reisinfo)
(een goede dienstregeling op een duidelijke (papieren) tabel aan de halte is genoeg met een plattegrondje
* Betere arbeidsvoorwaarden, wie wil er 12 uur werken (2*2 uur pauze) voor 8 uur salaris (in de pauze kan je niet naar huis, omdat je 40 km verderop staat met je bus.
* Beter backup als er een bus uitvalt (kapot). Nu zijn er geen chauffeurs achter de hand om de rit op te vangen o.i.d . --> Reiziger is de pineut.
* Graaicultuur aan de top (800.000 euro als gouden handdruk voor de puinhoop die hij achterlaat)

etc, etc, ect

Denk door maar eens over na

Een busreiziger !
Cees - 05-06-2008 | 21:36
Als oudere ben ik het helemaal zat!Kan nergens naar toe-géén zorg!Jullie moesten je schamen!Hoeveel hebben wij erbij gekregen bij ons fooitje van de SVB zo'n 1.1.%!!!Huurverhoging 1.6% etc. De vervoerders zouden ook hun buurtbussen bij de stations kunnen zetten met hun vrijwilligers.En De werknemers gewoon thuisblijven -moet je zien hoe gauw het voorbij is.En ook als ze straks weer gaan werken kunnen ze verwachten dat het publiek héél lastig zal worden,reken maar!Onze vrienden 70+ stonden op het station Breda met zware koffers en zijn een middag bezig geweest om thuis te komen.Taxi € 50,00 treintaxi reed niet!VerAmerikanisering?Dan piep je wel anders!Er wordt in ned.te kort gewerkt en er zijn te veel vakanties.
joop - 06-06-2008 | 08:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

De Polenklachtensite van de PVV moet uit de lucht gehaald worden.