Op 7 en 8 mei zijn er tal van optredens - we bouwen het podium van de Scala in Milaan na - er kan Italiaans gegeten en gedronken worden én, heel bijzonder op vrijdagavond, is er een concert in het Prins Hendrikdok door een operazangeres.
Bij het concert is ook een rol weggelegd voor Venetiaanse gondels. Wie een voorproefje wil zien kan 'I Capri' in tikken op YouTube. In Venetië geschoolde al dan niet Italiaanse Nederlanders varen op 7 en 8 mei over de Middelburgse wateren. "Het varen met een gondel vergt een speciale techniek. Een gondel heeft geen kiel, dus de gondelier moet de boot in evenwicht houden." En vooruit komen is geen kwestie van roeien maar van roeren. "Als in de soep", lacht Lina.
Ze steekt inmiddels heel wat tijd in de organisatie van Klein Italië en zoeken van sponsoren voor het evenement. Dat doet niets af aan haar enthousiasme. "Dit maak je maar één keer mee in je leven."















