BRESKENS / MIDDELBURG - Een groep van 160, 170 Zeeuws-Vlamingen is vanochtend om negen uur per boot uit Breskens vertrokken om actie te voeren in Middelburg, bij het provinciehuis.
De organisatie is in handen van actiecomitÈ ZeeuwsVlaamsProtest. Omstreeks half ÈÈn wordt een petitie aangeboden aan commissaris van de koningin Karla Peijs.
De actie is een uiting van een algemeen ongenoegen dat bij het actiecomitÈ en zijn aanhang leeft over de positie van en nieuwe ontwikkelingen in Zeeuws-Vlaanderen. De Westerscheldetunnel heeft niet gebracht wat ervan werd verwacht, is ÈÈn van de kritiekpunten.. Integendeel, de tunnel heeft er eerder toe geleid dat werkgelegenheid van Zeeuws-Vlaanderen naar Midden-Zeeland is gevloeid, in plaats van andersom.
Het ZeeuwsVlaamsProtest is toch vooral geboren uit ongenoegen over nieuwe ontwikkelingen in Zeeuws-Vlaanderen, de aanleg van - in de ogen van het comitÈ - te veel nieuwe natuur, het herstel van al heel verdwenen dijken ter herinnering aan de Staats-Spaanse Linies, de natuur- en recreatieprojecten Waterdunen bij Breskens en Perkpolder Èn de geplande ontpoldering van de Hedwigepolder. Dit gaat allemaal te veel ten koste van de landbouw, aldus het ZeeuwsVlaamsProtest.
Vanochtend verliep de overtocht Brekens-Vlissingen met de Middelburgse rondvaartboot Madeleine helemaal in lijn met de stemming bij het actiecomitÈ ZeeuwsVlaamsProtest. Het was op de Westerschelde behoorlijk onstuimig. Nogal wat passagiers trokken wit weg, maar dat weerhield de actievoerders er niet van alvast het Zeeuws-Vlaamse volkslied te zingen, bij wijze van oefening voor de finale van het protest op het Middelburgse Abdijplein. De verwachting is dat zich in Middelburg nog meer demonstranten aansluiten bij de Zeeuws-Vlamingen die met de boot uit Breskens zijn gekomen. De terugreis na de demonstratie is per bus.















